top of page

Істерики у дітей

       Зазвичай батьки вчать дітей ввічливості і поваги до інших. Здавалося б, це само собою         зрозуміло — але деякі методи виховання можуть дати протилежний результат.

        ОСЬ ЩО ТРЕБА РОБИТИ, ЯКЩО ВИ НЕ ХОЧЕТЕ ВИХОВАТИ ДІТЕЙ ГРУБІЯНАМИ:

        ПЕРЕСТАНЬТЕ ЇХ БОЯТИСЯ.

       Якщо дитина вередує, а ви панікуєте, щоб виконати будь-яке її бажання, це формує у неї невірні уявлення. Вона звикає до істерик і сліз як до способу домогтися свого. Звичайно, іноді побалувати дитину приємно, але не перестарайтеся.

       Задумайтеся, чи не надаєте ви своїм дітям незаслужені привілеї. Це часто відбувається, коли    батьки задовольняють будь-яку забаганку, щоб заслужити визнання і любов, або прагнуть дати дітям те, чого не мали в дитинстві.

      Навчіть їх різниці між «я хочу» і «потрібно».

      ПЕРЕСТАНЬТЕ ЇХ ВИПРАВДОВУВАТИ.

      Не варто применшувати роль поганої поведінки. Не треба виправдовувати істерики фразами типу «всі діти такі» — це лише зміцнить у дитини думку, що вона все робить правильно.

       Чим довше ви терпите, тим складніше буде припинити шукати виправдання поганої поведінки. Встановіть дисципліну, засновану на любові: приділяйте увагу правилам, манерам і справам, але не забувайте і про потреби дітей.

       Пам’ятайте: ваша задача — задовольняти їхні потреби і приборкувати їх бажання.

       НЕ ЗАБОРОНЯЙТЕ ІНШИМ ВІДЧИТУВАТИ ЇХ.

       Раніше вважалося нормальним, що вчителі та інші дорослі відчитують неслухняних дітей, але тепер це не вітається. Багато матерів вважають за краще виховувати своїх дітей, не втручаючись у життя інших.

       Дозвольте іншим дорослим відчитувати вашу дитини (в розумних межах, звичайно). Наприклад, якщо вона погано поводиться на уроці, вчителька має право зробити їй зауваження.

        Встановіть з нею контакт, і вона допоможе вам слідкувати за поведінкою і манерами дитини в школі.   

        ПРИПИНІТЬ ЇХ БАЛУВАТИ.

         Щодня задавайтеся питанням: чому я вчу дітей? Допомагаю я їм придбати навички та вміння, необхідні для повноцінного функціонування у дорослому житті?

        Наприклад, даючи їм гроші, задумайтеся: чи навчаєте ви їх поваги, дисциплінованості, відповідальності і відкладеної винагороди?

      Цього неможливо навчити, якщо завжди давати їм те, що вони хочуть.

       ПЕРЕСТАНЬТЕ СПРОЩУВАТИ ЇМ ЖИТТЯ.

       Жодні батьки не хочуть ускладнювати життя дітей, але іноді корисно привчити їх до праці і терпіння.

        Простий приклад: ви сидите в ресторані, і дитина починає соватися від нудьги. Не варто відразу давати їй планшет, щоб вона відвернулася і залишила вас у спокої. Навчіть її терпіти і придумувати розваги без допомоги гаджетів.

        Ще один спосіб навчити дитину цінувати працю — просити її допомогти в хатніх справах, навіть якщо у вас є прислуга.

        Якщо дитина мріє — це прекрасно, але підкресліть, що амбіції нічого не варті без праці.

       Вірте у своїх дітей, будьте з ними чесні, завжди приходьте на допомогу — і вони виростуть впевненими і слухняними не з страху, а з поваги, на якій будуються по-справжньому хороші манери.

Як ніколи не можна поводитися по відношенню до дітей,

і що їм може не сподобатися?

 

1. Крик. По суті, кричати на дитину – розписуватися у власній безпорадності. Батьки, що підвищують голос на дитину, сприймаються нею як невпевнені в собі, не маючі терпіння. І дитині стає страшно. А ще крик вибудовує в дітях демонстративний характер: вони звикають до емоційних реакцій. Отож – вчіться стримуватися.

2. Глузування. Ніколи, ні за яких обставин не смійтеся над своїми дітьми. Запам’ятайте це, як аксіому. Тим більше при чужих людях. Незначну деталь, яка вам здається жартом, дитина може сприйняти, як нанесену навмисне образу.

3. Відсутність підтримки. Завжди підтримуйте своїх дітей, мотивуйте їх. Навіть проста фраза: “Я вірю, у тебе все вийде” часом може допомогти дитині перевернути гори на шляху до результату.

4. Порівняння з іншими дітьми. Це те, що дуже тисне на дитячу психіку, підриваючи її. Наводячи когось в приклад дитині, ми змушуємо її думати, що вона гірша. Ми думаємо, що таким чином стимулюємо дітей ставати кращими, а насправді відбувається все з точністю до навпаки. В результаті, такі діти виростають невпевненими, які не зможуть дсягти успіху.

5. Контроль в особистому житті. Батькам складно приймати дорослішання своєї дитини. Вчорашній малюк каже про симпатії, закохується. Спочатку це забавно, потім починають виникати побоювання, а слідом – бажання знати все, про особисте життя дитини. А підлітків це бісить. Якщо дитина не ділиться з вами переживаннями, можливо, ви самі винні, набридаючи своїми питаннями.

6. Високі вимоги. Батькам хочеться, щоб їх дитина була найкращою. Завжди і у всьому. Амбіції батьків, постійний тиск – можуть призвести до того, що з сина або дочки виросте людина, якій мають всі підкорятися, або дитина почне бунтувати.

7. Ігнорування. Це те, що може привести до втрати зв’язку між батьками і дітьми. Дитина, що не відчуває підтримки від мами і тата, починає шукати її поза домом. Закінчується це, як правило, сумно: стаючи дорослим, діти практично перестають спілкуватися з батьками.

Джерело: Особлива

Сім способів припинити бійки

між дітьми

   Прояви насильства в сім'ї - дуже хворобливе явище, яке знищує сімейну гармонію, здоров'я й перетворює життя всіх членів сім'ї на тортури. Якщо у вас двоє або більше дітей, імовірно, ви хоча б раз ставали свідками бійки між дітьми.

   Чому ці маленькі ангелоподібні істоти б'ються? Як і всі дорослі, діти постійно намагаються привернути увагу й заслужити повагу. Вони часто роблять помилки й розпочинають бійки, тому що не знають, як правильно захистити свої інтереси.

   Єдині люди, які можуть вирішити цю сімейну проблему - це батьки. Але для цього потрібно поставитися до проблеми максимально серйозно й обережно поводитися з дітьми, тому що іноді ваші спроби визначити, хто має рацію, а хто винен, можуть тільки нашкодити. Розглянемо кілька способів, як правильно припинити бійки між дітьми.

   1. Зупиніть бійку і допоможіть дітям заспокоїтися

  Кожного разу, коли ви бачите, що діти б'ються, ви повинні негайно зупинити їх. В іншому випадку вони можуть повністю втратити контроль і завдати один одному серйозних травм. Перш ніж ви поговорите з дітьми про те, що трапилося, сядьте навпочіпки, щоб бути з ними на одному рівні.

  Якщо ви будете нависати над ними під час розмови, вони можуть сприйняти ваші слова як осуд і нещирість. Не використовуйте слова, які можуть вразити почуття дітей або змусити їх замкнутися в собі. Ці дії допоможуть вам зупинити бійку й вирішити конфлікт розумним і мирним способом.

   2. Не ставайте ні на чию сторону в конфлікті

   Пам'ятайте, що нейтральна позиція допоможе вирішити конфлікт. Якою б великою не була спокуса, не беріть на себе роль судді й розділіть відповідальність за конфлікт між обома дітьми.

   Вам буде важко встановити правду й визначити винного в конфлікті, якщо ви не були очевидцем ситуації з самого початку. Утримайтеся від того, щоб вигукувати імена дітей і висловлювати несхвалення - це вселяє в дітей почуття провини, викликає обурення, формує негативні установки. Або карайте за бійку обох дітей, або не карайте нікого.

   3. Навчіть дітей іти на взаємовигідний компроміс

  Якщо діти вважають за краще вирішувати проблеми у взаєминах  насильницьким шляхом, спробуйте пояснити їм, що бійки - це небезпечне заняття, яке можна застосовувати тільки в цілях самозахисту. Але разом з тим важливо зробити акцент на тому, що постійно йти на поступки теж не можна. Це шкодить самооцінці дитини.

    Діти повинні зрозуміти, що найкращий і цивілізований спосіб вирішити конфлікт - компроміс. Але він повинен ґрунтуватися на взаємовигідних умовах.

   Можливо, дитина не зможе досягти компромісу просто тому, що не знає, як це правильно зробити. Тому ви повинні зробити все можливе, щоб направити розмову в правильне русло.

    4. Допоможіть дитині дати вихід своєму гніву

   Якщо вам здається, що ваша дитина сповнена енергії, подумайте про те, як допомогти їй висловлювати почуття природним і безпечним способом. Наприклад, можна повісити в будинку боксерську грушу та сказати дитині, що в момент, коли вона відчуває злість, вона може побити її.

   Якщо в певній ситуації груша не доречна, ви можете дозволити дітям влаштувати невеликий бій подушками, за умови, що подушки неважкі й нежорсткі. Це дозволить перетворити конфлікт у забавну гру й вивільнити негативні емоції.

   Дітям необхідно мати можливість випускати енергію: це просвітлює свідомість, заспокоює їх; таким чином, діти готові примиритися.

    5. Приймайте почуття злості дитини з розумінням

  Батькам боляче чути, як їхні діти сваряться й ображають один одного. Але їм потрібно зрозуміти, що суворі виховні заходи й нотації можуть тільки заморозити конфлікт і налаштувати його учасників один проти одного.       Розумне рішення в такій ситуації - продемонструвати мудрість і співчуття.

   Якщо ваша дитина говорить, що з якоїсь причини ненавидить свого брата, ви повинні прислухатися до її внутрішнього болю та сказати, що ви розумієте її злість. Це може видатися дивним, але співчуття зазвичай усуває важкі ситуації й дозволяє відпустити негативні почуття. Ви повинні допомогти вашій дитині переосмислити конфлікт і дати зрозуміти, що краще висловитися братові про свої почуття, не вдаючись до рукоприкладства.

    6. Хваліть дітей за гарну поведінку

    Якщо ви хочете припинити бійки своїх дітей, намагайтеся час від часу їх хвалити. Краще це робити, коли ви бачите, як діти виправляються й поводяться краще. Крім того, ви можете сфотографувати моменти, коли вони мирно й по-дружньому спілкуються.

   Пізніше ви можете роздрукувати ці знімки й повісити світлини на стіні. Вони будуть нагадувати дітям, що світ, любов, повага та дружба - це головне в сім'ї. Ваші зусилля допоможуть дітям швидше це зрозуміти.

    7. Покажіть дітям позитивний приклад

   Якщо ви сваритеся з чоловіком у присутності ваших дітей, ображаєте один одного, то вищезгадані поради не допоможуть виправити ситуацію з дітьми, поки ви не припините насильство в будинку. Хочемо ми цього чи ні, але діти переймають усі негативні речі, що відбуваються в сім'ї, і неусвідомлено копіюють нашу поведінку та звички. Як тільки ви навчитеся знаходити компроміси й вирішувати конфлікти цивілізованим способом, ваші діти братимуть з вас приклад. Це правило діє завжди, тому що батьки є прикладом для наслідування своїм дітям.

   Виховувати дітей важко, тому що це змушує нас бути в роль судді, вчителя, мудреця, наставника й т. ін. Дотримуйтеся вищевказаних рекомендацій - це допоможе вам вирішити проблему ворожнечі між дітьми раз і назавжди.

bottom of page